O PROJEKTU

Člověk nemusí být zrovna ekologický aktivista, aby si všiml, že nám poslední roky příroda chřadne před očima. Vláhy a deště ubývá, příroda a vodní zdroje vysychají. Projděte se kolem svého domu a důkladně pozorujte... rostliny rostou i kvetou, ale z posledních sil. A co bude dál?

Jak se vám líbí představa, že nebude žádný stín stromů, protože uschnou? Že si naše děti budou hrát v prachu a špíně, protože vyschla tráva. Že nebude med, protože ve vyschlé přírodě včely a další hmyz nenajdou potravu. Budou mizet ptáci, protože nebudou mít potravu... Už vám dochází, že my tzv. na vrcholu řetězce to slízneme taky a bude nám bez přírody opravdu zle? Zkuste žít v poušti a v horkém betonové džungli města... Žádná sranda to opravdu není.

Co se to s námi stalo, že jsme si začali myslet, že voda je to jen pro nás, sobecky ji stáhli do potrubí a našich domácností a často úplně zbytečně ji vypouštěli bez užitku do kanálu?! 
Ano, když máme žízeň, jdeme si napustit vodu z kohoutku nebo si ji koupíme v lahvi. A co má udělat strom... keř... tráva... hmyz... pták...? Asi těžko nám zaťukají na dveře "hele, fakt už mám šílenou žízeň, tak se jdu k vám napít"... 

Ale většina z nás si říká, že s tím nic nenadělá. To musí někdo jiný... to ti ostatní to kazí. Omyl - my všichni jsme ti ostatní. My sami a každý z nás dokážeme velkou věc. Jen jsme dlouho nevěděli jak na to... A teď už víme!

Inspirací byl článek na blogu Fleru... Tady je jasné a jednoduché řešení. Stačí aby část lidí udělala tak málo a jak moc bychom dokázali změnit...

  

TAKŽE CO MŮŽE KAŽDÝ Z NÁS  UDĚLAT?

PROSTĚ NEPLÝTVAT VODOU a tu použitou nenechávat odtéct zbůhdarma do kanalizace. Jde to totiž i jinak!

A) POUŽITOU VODU bez chemikálií, tuků a solí sbírat do misek, kbělíku či konvičky a zalévat s ní nejen kytky doma, ale hlavně zeleň před domem. Zejména keře, květiny i trávu (zalévání stromů má speciální pravidla).
Jakou vodu a při jakých příležitostech můžete v domácnosti sbírat se můžete inspirovat zde.

Budete překvapeni, koli vody může domácnost zachytit a znovu použít. A pro zábavu se u toho vyfoťte, natočte video a sdílejte na sociálních sítích s hashtagem #KBELIKVODY


B) POUŽITOU VODOU s chemickými přísadami (voda s mýdlem či saponáty, voda ze sušičky a pod.) je udeální na splachování WC. Přece nebudou rozumní lidé v této neutěšené situaci neustále splachovat čistou pitnou vodou?!

Jistě sami najdete mnoho dalších možností a budete velmi překvapeni, kolik vody takto rodina za den nasbírá. A místo aby tato v podstatě "čistá" voda mizela do kanálu. Rostliny, kterým ji věnujete budou šťastné a zachráníme tím přírodu aspoň ve svém nejbližším okolí.

A hlavně - ten efekt je okamžitý! Tak pojďte do toho s námi a nezapomeňte sdílet a přidat #KBELIKVODY .

Už se těšíme, jak se budeme s kbelíky potkávat večer před domem :-)

© 2019-2020 Kbelík vody do přírody
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky